A középiskolában is becsöngettek
Az adai Mûszaki Iskola vezetõsége a tavasz folyamán többször is találkozott az adai gazdaság, a gépészet és fémmegmunkálás, a textil- és az építõipari ágazat képviselõivel.
A részvevõk közösen próbálták felmérni az adai iparnak szakemberek iránti igényeit az elkövetkezõ évekre. A Mûszaki Iskola az igényeknek megfelelõen új szakok megnyitását kezdeményezte a Tartományi Oktatási Titkárságon, illetve az Oktatásügyi Minisztériumnál.
Hogyan valósult meg a beiratkozási terv a 2007/2008-as tanévre? – tettük fel a kérdést Miklós Nándornak, az adai Mûszaki Iskola igazgatójának.
- Nagy örömünkre szolgált hogy sikerült megnyitnunk a tervezett szakokat. Az idei iskolaévben elõször iratkozhattak be tanulók a CNC-fémmarós, ruhamodellezõ-technikus és az építésztechnikus–magasépítész szakokra. El kell mondanom, hogy a CNC fémmarós szak iránt Adáról és vidékrõl is igen nagy érdeklõdés nyilvánult meg, az elmúlt két évben az iskolánkban e szakon sikeresen szakvizsgázott mintegy 20 diáknak köszönhetõen, akik a visszajelzések alapján méltóan megállják a helyüket a termelésben. A két új technikusi szakon sajnos maradt még szabad hely. A beiratkozási terv értékelésekor nem szabad szem elõtt tévesztenünk, hogy a mostani elsõsök (92-es generáció) létszáma jelentõsen kisebb az elõzõ generációkhoz képest, és ez nemcsak helyi megnyilvánulás, hanem égész Vajdaságra jellemzõ. Szeptember 3-án a tanítás elkezdõdött. Iskolánkban 4 szakterületen folyik az oktatás. Az elsõs tagozatok száma nyolc. A tanítás két váltásban folyik. Az elsõ váltásban az elsõs és a másodikos diákok járnak reggel 6,40-tõl 13,10-ig, míg délután a harmadik és negyedik osztályosok 13,15-tõl 19,35-ig. A vidéki diákok utaztatása a három szállítmányozó vállalat jóvoltából zökkenõmentes.
A Körkép szerkesztõsége nevében köszönjük a beszélgetést, és további sikeres munkát kívánunk a Mûszaki Iskola dolgozói közösségének.
Varga Elfride