Baráti találkozó az adai strandfürdőben
Mintegy másfél évtizede, hogy minden év augusztus első vasárnapján az adai strandfürdőben az I. Helyi Közösség hagyományápoló csoportja baráti találkozót rendez. Az idén igazi strandidőben került sor a találkozóra augusztus 5-én. A házigazdák lelkes csapata a kora délelőtti órákban fogadta a meghívott vendégeket, akik Vajdaság több helységéből: Budiszaváról, Torontálvásárhelyről, Muzslyáról, Mokrinból, Szentmihályról, Temerinből, Felsőhegyről és Moholról érkeztek. Mint mindig, a fürdőzés mellé most is kölönféle programokat szerveztek. A délelőt folyamán az adai egészségház jóvoltából ingyenes vércukor- és vérnyomásmérésen ellenőrizhették egészségi állapotukat az érdeklődők, és bizony sokan éltek a lehetőséggel, az egészségház három dolgozójának: Kazanegra Erzsébetnek, Török Magdolnának és Török Ildikónak folyamatosan volt munkájuk. Időközben a hangulat is egyre jobban kerekedett. Miután megérkeztek a muzsikusok, az élő zene hallatán a fürdés-strandolás mellett egyre többen táncra perdültek. Tombola is volt, szinte mindenki szerencsét probált, ki kisebb, ki nagyobb eredménnyel. Játékos, érdekes vetélkedőkön lehetett részt venni, melyeken a nagymamáktól az unokáig mindegyik korosztály képviseltette magát. Volt, aki dinnyeevésben vagy táncban versenyzett, mások énekhangjukat mérették meg, de más érdekes vetélkedőkre is be lehetett nevezni, amelyek eredménye az egyre fokozódó, jó hangulat volt, mígnem lassan estébe hajlott a délután.
Tóth Piroska, a vendéglátók csoportvezetője elmondta, azért kezdték annak idején a baráti találkozókat szervezni, hogy Vajdaság közelebbi és távolabbi településeiről mások is lássák, milyen sok kellemes és szép hely van Adán, és hogy népszerűsítsék a strandfűrdőt. Ilyenkor a vendégeket családjukkal és barátaikkal együtt hívják meg, hogy ez a szép találkozó egyúttal családoknak, kisebb-nagyobb baráti társaságoknak is a fürdőzést és a strandolást kiegészítő kikapcsolódást és szórakozási lehetőséget nyújtson.
Elmondta, hogy csoportjuk az adai I. Helyi Közösség hathatós támogatásával működik.
Több mint negyven rokon szervezettel, csoporttal tartják a kapcsolatot, műhelymunkákat tartanak, és számos kiállítás állandó résztvevői, igyekeznek a fiatalabb korosztályt is bevonni a munkába, hogy hagyományainkat ők is tovább éltessék.
Farkas Mónika, Családi Kör