Az adai Vadvirág Hagyományápoló Kör évi közgyűléséről
A Vadvirág Hagyományápoló Kör 2004. november 18-án tartotta évi közgyűlését. Az ülésen beszámoló hangzott el az idei év munkájáról és az egyesület eredményeiről. Ebben az évben a Vadvirág csoportjai számos rendezvényen, vendégszereplésen vettek részt szűkebb pátriánkban, vidéken és az ország határain túl is.
A Pitypang leánykórus, az Árgyélus népzenekar valamint Solymosi Melitta furulyaszólista I. helyezést ért el az újvidéki Szólj, síp szólj! Népzenei vetélkedőn. Ugyanitt Varga Emese és Varga Imola kettős ezüst minősítést érdemelt ki. A Középiskolások Művészeti Vetélkedőjén a Gondűző népzenekar valamint Török Tilla szólóénekével és hegedűszólójával I. helyezést kapott. II. díjas lett Török Flóra és Török Ádám kettős. Mindezek a csoportok és a Vadvirág asszonykórusa részt vett a Tornyoson megrendezett hagyományos Durindó népzenei fesztiválon, ahol a zsűri a Gondűző népzenekart tartotta érdemesnek a gálaműsoron való fellépésre. Az idei Kőketánc gyermek néptánc fesztivál I. helyezettje a Tarsóka tánccsoport volt. A Pipacs táncegyüttes ugyan ezen a vetélkedőn II. helyezést érdemelt ki. Ez a csoport szép sikerrel szerepelt a szegedi Százszorszép néptánc fesztiválon is. A Tarsóka táncegyüttes a tavalyi Interetno fesztiválon, Szabadkán, három napos budapesti vendégszereplést érdemelt ki, így május első napjaiban a Tébláb Művészeti Iskola által szervezett nemzetközi fesztivál vendége lehetett. Júniusban egy erdélyi meghívásnak tett eleget a tánccsoport. Első ízben szervezték meg Baróton a Kárpát-medencei gyermek néptáncosok fesztiválját, melyen a Tarsóka tánccsoport képviselte délvidéket. Az utazás során lehetőség nyílt arra, hogy Gyergyóalfaluban, Ada testvértelepülésén egy egész estét betöltő műsort adjon a Vadvirág. Mindezek mellett a csoportok részt vettek még az Ada napi rendezvényen, lóversenyen, a törökfalusi kenyérszentelő ünnepségen, a Szarvas Gábor Nyelvművelő Napokon valamint nemzeti ünnepeinken.
A Vadvirág Hagyományápoló Kör Gondűző zenekara, mely idén ünnepli ötéves fennállását, részt vett a Budapesti Nemzetközi Vásáron, ahol az Óbudai Népzeneiskola tanáraival és növendékeivel muzsikált együtt.
Az egyesület júliusban tizedik alkalommal szervezte meg a Vadvirág hagyományőrző és honismereti táborát. Mivel jubileumi táborról volt szó, ezért számos ünnepi műsorra került sor. Mintegy 140 résztvevője volt a rendezvénynek, melyre az adaiakon kívül érkeztek Temerinből, Újvidékről, Csókáról, Becséről, Zentáról, Szegedről, Bajmokról, Szabadkáról, Torontálvásárhelyről, Moholról, Padéról, Magyarkanizsáról, Királyhalmáról, Belgrádból, Szenttamásról, Gombáról, Békéscsabáról, Csongrádból, Miskolcról, sőt a tengeren túlról is, Kanadából.
A hagyományőrző program keretében a farsangi ünnepkörben a gyermekek számára jelmezbált, a felnőttek részére pedig batyubált szerveztünk. A húsvét alkalmával tojásdobáló versenyre került sor. Május elsején a férjhez menendő lányok udvarába májusfát állítottunk, majd a pünkösdi népszokást elevenítettük fel. Szeptemberben évadnyitó táncházat szerveztünk és új tagokat toboroztunk.
A közgyűlés elfogadta a 2004/2005-ös tervjavaslatot, mely szerint a soron következő rendezvény a hagyományos karácsonyi műsor, melyre december 18.-án 18 órakor kerül sor az adai színházteremben. MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK.
Az ülésen elhangzott még, hogy idén is sokan támogatták a Vadvirág munkáját, melyet ezúton is tisztelettel megköszönünk.
MINDEN KEDVES OLVASÓNAK SZERETETTELJES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BÉKÉS ÚJ ÉVET KíVÁN A VADVIRÁG HAGYOMÁNYÁPOLÓ KÖR.
Varga Lívia