ÖSSZEFOGÁSSAL A MARADÁSÉRT
A Vadvirág Hagyományápoló Kör 1994 óta rendszeresen megemlékezik az 1848/49-es magyar forradalom és szabadságharcról és ünnepi műsorral teszi egésszé e nemzeti ünnepet. Példaértékű iránymutatással lelkesíti a mai generációt, hogy a szabadságharc hőseihez hasonlóan, most is szembe kell nézni a kihívásokkal és megvívni saját csatánkat.
Az évfordulóra való emlékezés programsorozatában a Vadvirág HK asszonykórusa és drámai csoportjának tagjai: Tóth Teodóra, Szügyi Levente és Koliger Maxwell alkalmi műsorszámukkal járultak hozzá a március 12-i Damjanich-emlékmű ünnepi koszorúzásához.
A szabadságharc ünnepének előestéjén, március 14-én, a színházteremben került bemutatásra a Vadvirág HK Hontalanul című előadása, mely ez alkalommal rendhagyó megemlékezés volt mégis bensőséges, megható és elgondolkodtató. A márciusi forradalom üzenetét már többféleképpen is megfogalmazták. Az idei műsort a Kör Tarsóka néptánc-együttesének tagjai állították színpadra egy mai generációs problémát, az elvándorlás problémáját helyezve előtérbe. Sajátos eszközeiket használva és érzelmeikkel átitatva szembesítették a nézőt a fiatal nemzedék maradni vagy menni kérdésének hatalmas méreteket öltő súlyával. A Tarsóka fiataljai figyelemfelkelő előadásába beleillesztették a Füzike- és Csillagvirág tánccsoportokat is, vagyis a Kör apraja is fontos szerephez jutott ebben az összeállításban. Muzsikált a Régijó népzenei együttes.
A Szarvas Gábor Könyvtár március 15-én koszorúzási ünnepséget tartott a katolikus temetőben, majd megemlékező műsort a könyvtár olvasótermében, melyben részt vett a Vadvirág Hagyományápoló Kör drámai csoportja, valamint a Tarsóka néptánc-együttes leánykórusa.
Múltunk jeles eseményéről való méltóságteljes megemlékezés a nemzeti felemelkedést hangsúlyozza, hovatartozásunk szabadságát, mégis nemzeti kötelékét és ezzel együtt otthont jelent. Gyökerekkel, örökséggel.
Lajkó Szilvia