A nemzet összetartozásának jelképe
Az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozataira emlékezve helyezték el a moholi Szent György templomban a magyarság összetartozását, egységét jelképezõ nemzeti lobogót, Budapest V. kerületének, Belváros-Lipótvárosnak az ajándékát.
A forradalom 51. évfordulóján a moholi római katolikus templomban ünnepi szentmisét tartottak, utána Baráth Gábor helyi plébános megszentelte azt a nemzeti lobogót, amelyet Budapest V. kerület Belváros-Lipótváros nevében vitéz dr. Bartall Sándor ajándékozott a moholiaknak.
- A magyar nemzeti lobogó a nemzet szimbóluma, és nem a szégyene, ahogyan azt valótlan módon megpróbálják elhitetni velünk! Legyünk büszkék erre a zászlóra, és legyen ez a zászló bizonyíték arra, hogy a magyar nemzet egységes, és nem darabolható fel semmilyen erõvel sem. Az anyaországnak is nem vízumot kellene, hogy tegyen magyar és magyar közé, hanem meg kellene, hogy szüntettesse a határt, vagy állampolgárságot adnia! Anyagi hangsúlyt kellene, hogy fektessenek a többségében magyarlakta területeken, és ezzel munkahelyet biztosítva az itt élõ magyar testvéreknek! Minél magasabb fórumokon foglalkozzanak a kisebbségben élõ magyarokkal! A magyar kormány vehetne leckét a szerb politikától, nemzetösszefogás és az állampolgárság kérdésben! Határon innen, határon túl, de helyi szinten is felismerjük a báránybõrbe bújtatott farkasokat! Vannak, akik magyarul beszélnek, magukat magyarnak mondják, de a szívük nem tiszta, a szavuk nem igaz, és amit tesznek csak üres fecsegés. Az itt élõ nemzettársainktól és politikai vetélytársainktól pedig több toleranciát várunk el magyar–magyar viszonyban és a csúnya rágalmazások helyett pedig az összetartozás az építkezés legyen a mérvadó! Rólunk azt híresztelik, hogy ultranacionalisták, és hadd ne folytassam még milyen nézetû szervezet vagyunk! Nem mondanak igazat és rágalmaznak, mert félnek. Félnek az egyház, a zászló összetartó erejétõl, az igazságtól, amely lerántja a leplet a hitetlenségekrõl, a hazugságokról, és az értéktelen bálványokról - hangsúlyozta ünnepi beszédében Sass Tamás, a Magyar Polgári Szövetség alelnöke.
Vitéz dr. Bartall László Budapest Belváros-Lipótváros oktatási testvérvárosi bizottságának elnöke Rogán Antal, V. kerület polgármesterének üzenetét tolmácsolta, s kiemelte, az anyaországnak szem elõtt kell tartania a határon túli magyarság érdekeit, és nem szabad megengednie, hogy újabb függönyt eresszenek magyar és magyar közé.
A Magyar Polgári Szövetség elnöke, Rácz Szabó László köszöntõjében kiemelte, hogy ez a most megszentelt nemzeti lobogó az ötödik a Délvidékre hozott zászlók közül, a magyarság összetartozásának jelképe, amelybõl az ittenieknek erõt és bátorságot kell meríteniük ahhoz, hogy megmaradjanak magyarságukban, és igyekezzenek talpra állni.
A forradalom évfordulóját alkalmi mûsorral is emlékezetesebbé tették, Wass Albert Kard és kasza címû mûvébõl mondott részletet Molnár Ildikó, énekelt a magyarkanizsai Pedagógus Kórus, valamint Lakatos Zsolt és énekkara. A megemlékezést végül Megumi Teshima hegedûmûvésznõ szólója és Burány Árpád szavalata után a Szózattal és a Délvidéki himnusszal zárták.
Józó Mónika