A FÉMESEK ELDÖNTÖTTÉK:
megalakul a fémmegmunkálók asszociációja
Valamivel több, mint harminc fémipari vállalkozó részvételével április 16-án megtartották azt az értekezletet, amelyen a szakmabeliek tömörítéséről esett szó. Micsiz József, a kezdeményező bizottság egyik tagja, hivatkozva a március 16-án tartott megbeszélésre, újra megindokolta a fémesek tömörítésének fontosságát, azt, hogy szükségessé vált az egyesületük megalapítása. Elmondta, hogy a 80-as években volt a legerősebb a fémipar, majd jöttek a 90-es évek a teljes gazdasági összeomlással, amit tetőzött az embargó stb. – Ma már túl vagyunk ezeken a gondokon, újabb és újabb lehetőségek kínálkoznak a fémfeldolgozó iparban is, amit eddig mindenki úgy hasznosította, ahogyan tudta. A felmerülő problémákat úgyszintén mindenki egyedül oldotta meg. Szervezetten viszont sokkal hatékonyabban, sikeresebben léphetnének fel a hazai, de a külföldi piacon is. Mára már megteremtődtek azok a feltételek, amelyek indokolttá teszik egy ilyen társulás létrehozását és működését (az ipari övezet kiépítése, kapacitások bővítése, a külföldi piac stb.) – hangsúlyozta Micsiz úr. Mindenesetre számos kérdés vár még megoldásra, ami a társulás hatékony működésére vonatkozik, amiről a jövőben még sokat kell beszélni.
Miklós Nándor, a Műszaki Iskola igazgatója felvázolta a szakemberek képzésének feltételeit a rendes iskoláztatás alatt, illetve az átképzések lehetőségeit a vállalkozók szükségleteivel összhangban. Ennek kapcsán szó esett többek között, az ösztöndíjazás lehetőségeiről is, amit a vállalkozók viselnének, ellenértékként pedig képzett szakembert kapnának.
Néhány hozzászólás után a jelenlevő 33 fémes egyhangúlag egyetértett a társulás megalakításával, és egyben felhatalmazta a kezdeményező bizottságot, melynek tagjai: Micsiz József vállalkozó, Koós Sándor községi menedzser és Miklós Nándor, a Műszaki Iskola igazgatója, hogy készítse elő az összes szükséges dokumentációt az alakuló közgyűlésre, amit rövid időn belül megtartanának.
V. J.