Lajkó Szilvia körkérdése:
Ön szerint mi a legégetőbb kérdés községünkben?
Tóth János, adai nyug-díjas:
„Községünkben a legégetőbb kérdés kommunális jellegű: az eső- és szennyvíz elvezetésének megoldása, vagyis a kanalizációs rendszer működésének mielőbbi beindítása. Évtizedeken át szemlélve, meggyőződéssel állítom, hogy a polgárok eddigi donációja nem lett racionálisan működő vízelvezető rendszer kiépítésére fordítva a változó községi vezetőség eltérő elképzelései miatt. Ada olyan szerencsés helyzetben van, hogy keleten a Tisza, nyugaton pedig a Bara folyik határai mellett. Ez óriási két lehetőség az esővíz elvezetésére. Ideje komolyan kezelni ezt a problémát!”
Györe László, adai vállalkozó:
„A legfontosabb, hogy a község által megkezdett építmények végre valós, használható állapotba kerüljenek. Példamutató értékű lenne ez gyermekeink számára, vagyis az, hogy a megkezdett munkának a befejezés ad értelmet.. Egyébként is mit érnek befejezetlenül? Utódaink így nem érzik a megkezdett dolgok jelentőségét, és ez árnyékolja saját életüket. Nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a munka fontosságának hangsúlyozására, annak becsülésére, a művelődés népszerűsítésére és közös értékeink megőrzésére. Mindezt elsősorban erkölcsi és anyagi támogatással, hiszen biztosan pozitív kimenetelű eredménye lenne, ha hagynánk gyermekeinket, hogy közelebbről ismerkedjenek kultúránkkal már az általános iskola első osztályától. A kábítószeres és alkoholos züllés jelentős hányada csökkenhetne, ha példát mutatnánk és esélyt a jövőre nézve.”
Nagypál Judit, adai kétgyermekes anyuka:
„Mint anya, akinek egyik gyermeke már az általános iskola tanulója, igencsak érint, és ezért égető kérdésnek érzem az intézmény fűtőrendszerének használható bebiztosítását még a hideg előtt, ami pedig itt van a küszöbön! Ne kelljen a gyerekeknek hideg tantermekben ülniük, és ne kelljen megszakítani a tanítást a fűtési problémák miatt – amire már volt példa! Szánni kellene az anyagi javakból az iskola ezen gondjának kiküszöbölésére.
Szükség lenne a napközis iskola működésére is, mivel napjainkban, a hosszabbított munkaidővel dolgozó szülőknek megoldaná a „kire bízzam a gyerekem amíg dolgozom” gondját. A környékbeli községekben bevált! Adán sem lenne ez másként.”
Ispán Zoltán, fiatal moholi vállalkozó:
„A mellékutcák útburkolatainak valamint a járdák használható állapotba hozása igen fontos kérdés. Az elkátyúsodott utak igen veszélyesek nemcsak száraz időben, hanem csapadék után is, mivel a gödrök megtelnek vízzel, és nem lehet észrevenni a mélyedéseket. Az utca, ahol családommal élek, kirívó példája a tönkrement és elhanyagolt utcák egyikének. A járdáról nem is beszélve, ami szintén használhatatlan, emiatt az úttestet kell igénybe venni még a babakocsit toló anyukáknak is, ami szintén nem biztonságos a kátyúkerülő, néha kaszkadőri mutatványnak is beillő módon közlekedő járművezetők miatt.”
A moholi Telečki házaspár:
Elvira: ”Természetesen az aktuális probléma megoldása, vagyis az esővíz elvezetése a legégetőbb kérdés községünkben. Szinte mindannyian érezzük ennek szükségességét. Több százan kerültek veszélybe, ami még inkább sürgeti az az intézkedések komolyra fordulását. Össze kell fognunk, és változnunk kell magunknak is a változásért: magunkért!”
Milan: ”Ideje felis-merni az Orlovača gyógy- és üdülőközpont kialakításának szükségességét, fontosságát, főleg manapság, hiszen amellett, hogy nagyot lendítene községünk turizmusán,számos munkahelyet is biztosítana, főleg a helyi lakosok számára. Ez igen fontos szempont a jelenlegi nagy munkanélküliség időszakában. Hasznos beruházásra van szükség!"