Könyvbemutató Moholon
A MOHOLI VADÁSZAT 130 ÉVE
A moholi Vadászotthonban szeptember 12-én a helybeli vadászok, a Tartományi Vadászszövetség, az adai községi Képviselő-testület és a moholi Helyi Közösség képviselőinek jelenlétében alkalmi ünnepség keretében ünnepelték az új vadászati monográfia megjelenését. Ez a könyv a 10 évvel ezelőtt megjelent hasonló kiadvány kibővített és javított változata, ami az egész régió egyik legfigyelemreméltóbb és legeredményesebb vadászegyesületének, a moholinak állít örök emléket.
A könyv címlapja
Mindannyiunknak örömére szolgál, hogy a Pannónia nevet viselő moholi vadászegyesület a vizsgált 130 esztendő alatt hatalmas fejlődést mutatott fel és olyan eredményeket ért el, amelyek a legmagasabb kitüntetésre és elismerésre predesztinálták. Ezt az eredményt és fejlődést felmutató vadászok az elejétől a végéig, egytől-egyig a mi embereink voltak, a környezetünkben születtek és nevelkedtek, itt valósították meg munkájuk eredményét és hagyták örökségül a ma emberének és a következő generációknak.
Bognár Mihály, Ðorđe Jakšić és dr. Vukoman Šelmić a bemutatón
A könyvet magát dicséri az a felismerés, hogy ezeket a tetteket és emlékeket össze kell gyűjteni, le kell írni, könyvbe kell foglalni és kiadni, mert kincset érnek és a község lakosainak javára, dicséretére szolgál.
Az ünnepségen említették a méltatók, hogy egy évtized távlatában Moholon három történelemkönyvet (monográfiát) adtak ki. Az első Ivan Telečkié, a Mohol a Tisza-mentén (Mol na Tisi), a második Baranyi Istváné, a Mohol, rendezett tanácsú nagyközség-mezőváros, a harmadik pedig a moholi vadászegyesületé, Bognár Mihályé és Rajko Jakšićé, a 130 éves a moholi vadászat. Ez nem semmi! - mondhatnánk pestiesen, vagy adaiasan és - igazunk van! Ez a luxus kiállítású könyv (is) örömünkre szolgál, és évszázadokon át hirdeti majd, ami hirdethető, és amit hirdetni kell: vidékünk emberének vadászati ügyességét, eredményeit és kultúráját.
A vendégek a bemutatón
A könyv különlegessége, hogy egy kötetben két nyelven, szerbül-magyarul hozza az anyagot (ha megfordítom, magyar, ha visszafordítom, szerb), és ez is az igényességet tükrözi, ami végig jellemzi a kiadótanács, Ðorđe Jakšić, dr. Szőke István, Gajdos Vince, Rajko Jakšić, és Bognár Mihály elgondolását.
Király János