Sportoldal
Tarka oldal
Impresszum

A nőnap alkalmából nemzetközi női utánpótlástornát rendeztek Adán
    Tíz hazai és magyarországi leánycsapat mintegy 180 játékosa vett részt szombaton és vasárnap az adai sportcsarnokban megtartott II. nőnapi tornán. A nemzetközi torna védnöke a Tartományi Ifjúsági és Sporttitkárság volt, a szervező pedig az adai Halász József Kézilabdaklub. A mérkőzéssorozatot Zoran Dragin klubelnök nyitotta meg a helybeli táncosok és mazsorettek látványos bemutatója után.
    A tornán 1992/93-ás és 1994/95-ös korosztályú csapatok szerepeltek. A fiatalabbak kategóriájában a Halász József II., a moholi Galeb, a muzslyai Lehel II. és a bajmoki Radnički csapata játszott egymás ellen. Az első helyet a Halász József II. szerezte meg, miután szoros mérkőzésen legyőzte a Radničkit. A Galeb végzett a harmadik helyen, a Lehel II. lett a negyedik.
    Az idősebbek kategóriájában a Halász József I., a nagybecskereki Proleter, a Békéscsaba I. és II., a muzslyai Lehel I. és a mokrini Crvena Zvezda csapata mérkőzött meg egymással a tornagyőzelemért. A csoportmérkőzések után az adaiak az első számú békéscsabai gárdával kerültek össze a döntőben, amelyet a magyarországi csapat 18:10-es arányban megnyert. A bronzmérkőzésen (Békéscsaba II.-Lehel I.) 12:26 lett az eredmény, az ötödik helyért a Proleter 26:19-re győzte le a Crvena Zvezdát.
    A szervezők mindkét korosztályban megválasztották a torna legjobb játékosát és kapusát, illetve a legeredményesebb góllövőt. A díjakat Galic Zita egykori válogatott, a Halász József egykori kiválósága adta át. A fiatalabbaknál Zorana Milić (Radnički) lett a legjobb játékos, Sterbik Anita (Halász J.) a legjobb kapus és Volford Diana (Halász J.) 14 találattal a legeredményesebb góllövő. Az idősebbeknél Szőke Zsanett (Halász J.) érdemelte ki a legjobb játékos címet, Juhász Szilviát (Békéscsaba) választották a legjobb kapusnak, 27 találattal Ispánovity Mónika (Lehel) lett a legeredményesebb góllövő.