AZ ADAI TEMPLOMTORNYON…
… áll egy fekete holló (népdal kezdete)! Jórészt a Vadvirág Hagyományápoló Kör Asszonykórusa tudatosította bennünk a még létező adai és környékbeli népdalok szépségét, most pedig, a szeptember közepén megrendezett csókai II. Magyar Nemzeti Népdalkórus-fesztiválon – a zsűri döntése alapján – országos arany fokozatot ért el!
– Végtelen boldogság számunkra ez a kitüntető díj – mondja Csonka Katalin (Ilonka) a kórus művészeti vezetője, – és még külön öröm számunkra, hogy új tagokkal is erősödtünk. Most, a zentai népzene- és népdalkutató Bodor Anikó szakfelügyeletével újult erővel készülünk a további szemlékre és a helybeli fellépésekre.
Az adai asszonykórus 1997. október 1-jén, tehát 11 évvel ezelőtt alakult. Mondhatjuk úgy is, hogy ebben a hónapban ünnepeltük a születésnapunkat. Ez idő alatt számos bel- és külföldi fellépést mondhatunk a magunkénak. Leginkább adakörnyéki dalokkal lépünk fel. Minden évben részt veszünk a Durindó népzenei rendezvényen és hét alkalommal léptünk fel annak gálaműsorában! 2001-ben Adán, a negyedik Vass Lajos Népzenei Versenyen még ezüstminősítést, majd ugyanezen a versenyen 2002-ben és 2004-ben Budapesten nívódíjat, 2006-ban Csókán a Magyar Nemzeti Népdalkórus-fesztiválon kiváló minősítést érdemeltünk. Azokhoz képest ez a mostani díj előrelépés és nagyon örülünk neki! Ez további kitartó munkára is serkent – mondta Csonka Katalin, majd felsorolta a kórus tagjait: Csonka Katalin, vezető, Tóth Piroska, Vajda Magdolna, Dobrotka Rózsa, Adankó Rózsa, Mándity Erzsébet, Várkonyi Zsuzsanna, Szőke Mária és akik a képről hiányoznak: Kalmár Rózsa, Bajusz Anna, Bognár Ilona, Sterbik Margitka.
Király János