Fiatalok írják - Mladi pišu
Dečija nedelja
Od 2. do 8. oktobra bila je Dečija nedelja. Dečija nedelja je bila puna zabave i igre.
Prvog dana, u ponedeljak išli smo u Etno kuću. Tamo smo videli stare, ali očuvane stvari. U utorak smo bili u pozorištu. Predstava je bila interesantna i zabavna.
U sredu je bio Prijem prvaka u dečiji savez. Prvacima je bila organizovana mala priredba u kojoj smo i mi učestovali.
U četvrtak je bio dan kada su učesnici bili nastavnici. U petak smo išli u Barapart školu. Tamo su bile štafetne igre. Dečaci su igrali fudbal, a devojčice su igrale Između dve vatre. Posle smo svi igrali štafetne igre.
Jedva čekamo sledeću Dečiju nedelju da bi se ponovo super provodili.
Marina Bain i Tamara Bekedi, 4a
Csuhébábúkat készítettünk
(fogalmazás)
Egy szép őszi napon a tanító néni azt mondta, hogy másnapra vigyünk csuhét és spárgát az iskolába.
Következő nap a suliba menet elmélkedtem, hogy vajon mit fogunk a csuhéból és a spárgából készíteni. Mikor odaértem még mindig ezen járt az eszem, és osztálytársaimmal is próbáltuk megfejteni rejtélyt. Amikor bejött a tanító néni fény derült a nagy titokra. Elmondta, hogy az egyik csuhéból virágot készítünk az Idősek Otthonába. A csuhénak a leveleit kifelé hajtogattuk és csomót kötöttünk a végére. Mikor ezzel készen lettünk, elkezdtük készíteni a csuhébabákat. Ezzel a feladattal meggyűlt a bajom, mert nem nagyon tudtam a testét elkészíteni. Mikor végre ezzel megbirkóztam, akkor csináltam a baba kezét. Aztán, már sokkal könnyebb volt elkészíteni. Ezután jött csak az igazi feladat, hajat kellett fonni. Mivel még az életemben nem fontam, ez igazi kihívás volt. A lányok segítségét kértem. Megmutatták és ezután gyerekjáték volt az egész. Mikor készen lettem a csuhébabával akkor kezdtem a szitakötőt készíteni. Ez már könnyebb feladat volt, mint a csuhébaba. Testet és szárnyat kellett neki csinálni. Ezután már csak kötni kellett és majd a felfüggesztés következett..
Bevallom sokáig készítettük a csuhébabákat, de szépek lettek. Máskor is szívesen készítek valami hasonló kézimunkát. Igazán jó érzés reggelente belépni a tanterembe, megpillantani a falon díszelgő babákat és szitakötőket. Őszi hangulat költözött be hozzánk is, mindennapjainkba.
Utasi Arnold, IV. osztály, Törökfalu
A Diákparlament első ülése
Először rendezte meg a Diákparlament gyűlését a Cseh Károly Általános Iskola. Érdekes eseménynek mondható, mivel ilyet még nem rendeztek iskolánkban. Az összejövetel témája a hároméves fejlesztési program volt, melynek pontjait három részre osztották: 1. A tanulási szint emelése - ennek érdekében az iskolába decemberig bevezetik az internetet, a nagyobb mértékű tájékozottsági szint miatt, hiszen a világhálón minden megtalálható, - a gyerekek kifejezőkészségének fejlesztése, - kreativitás: az órarendbe több olyan óra beiktatás, amelyen a gyerekek kiélhetik kreativitásukat. Pl. szabadaktivitás, stb.
2. Barátság - kulturális műsorok az I. és II. számú iskolaépület jobb kapcsolata érdekében. Koncertek, versenyek, kirándulások - örökbefogadás: ez annyit jelent, hogy minden évben az idősebb diákok segítséget nyújtanak a kisebbeknek, 3. osztályosok az elsősöknek és a 7. osztályosok az ötödikeseknek, - önkritika: a tanárok készítenek egy-egy ládikát, amelybe a gyerekek írhatnak levelet véleményükről a tanárok felé. Így ők is részt vehetnek a tanítás módszer fejlesztésében 3. Sport – higiénia - több sportrendezvény, sportolási lehetőségek, - a mellékhelyiségeket felújították az iskolákban.
A Diákparlamenti gyűlésen megválasztották még az elnököt /Szalai Bence/ és a két elnökhelyettest / Adamović Lazar és Kalmár Réka/.
Komjáti Ágnes 8.e