Gyermeknyaraló lesz az ORTC helyén
Most, hogy teljes egészében rendeződni látszik a szabadidő-központ tulajdonjoga, ahol a meglévő objektumok közül a legtöbbet vitatott és a mai napig le nem tisztázott Ifjúsági Rekreációs Műszaki Központ (köznyelven ORTC) épülete áll a probléma középpontjában, megkérdeztük Micsiz József községi és tartományi képviselőt, aki egyben a munkásolimpiát előkészítő műszaki bizottságot is vezeti, mondja el, mi a mai helyzet, azaz mik a tervek az említett épülettel.
- Még a nyár folyamán, július 25-én ülést tartott az Ada 2007 egyesület, amely a munkás-olimpiát hivatott előkészíteni, amikor összegeztük azokat a feladatokat, melyek az ősszel várnak ránk. Ezen az ülésen külön tárgyaltuk meg az ORTC kérdését, a jövőbeni státusát. A megbeszélésen részt vett a községi alelnök, Zoran Dragin, Tajti Erika közjogvédő és Bálind Lívia a kataszteri hivatal részéről, amikor arról beszélgettünk, hogy az állami tulajdonban lévő ingatlan átmehet községi tulajdonba, de ehhez eléggé hosszú és összetett procedúra párosul. A belgrádi Vagyonkezelési Ügynökség elküldte a tulajdonjogi lapokat, amelyeken az áll, hogy az ORTC központ a 3344/2 parcellán áll, amely még mindig a JSzSzK tulajdonában van! Hogy a baj még nagyobb legyen, a kérdéses épületet Ada, Tito marsall utca 9-es szám alatt jegyezték be, vagyis telekkönyvezték. Ezt a hibát mindenek előtt ki kell javítani, majd kérni az ügynökséget, hogy írja át Szerbia tulajdonjogába, amely már átadhatja a községnek. Állandó kapcsolatban vagyunk az ügynökséggel, és azt az ígéretet kaptuk, hogy október második felére meghozzák azt a határozatot, amellyel községi tulajdonba fog átmenni. Ha mindez megtörténik, egy képviselő-testületi határozattal az Adica Közvállalathoz integráljuk, ami a további munkák folyamán nagy fontossággal bír, mivel ismerni kell a tulajdonost, illetve a használót.
Az említett ülésen arról is beszéltünk, és ez a vezetés álláspontja is, hogy a meglévő ORTC épületét gyermeknyaralóvá alakítjuk át, ahol továbbra is táborokat lehetne szervezni, sőt szélesebb tartalommal is bővíthetnénk, különösen, ha figyelembe vesszük a völgyparti szélmalomnak és környékének a felújítását, ahol régi mesterségek műhelyeinek kialakításával még tartalmasabbá lehetne tenni a gyerekek táborozásait. A célunk az, hogy legalább önellátó legyen ez a komplexum, a fejlesztés lehetőségét sem tévesztve szem elől.
Ezek után remélhetőleg megszűnik minden olyan dilemma, ami azt eredményezte, hogy több „tulajdonosa”, használója is van az épületnek, akik minderre jogtalanul próbáltak jogot formálni.
- Valahogy így van. Tudjuk, hogy az épületet a valamikor Ifjúsági Szövetség és a biztosító intézet építtette. A biztosító lemondott minden jogáról, ami az épülettel kapcsolatos volt, így most már nincs akadálya, hogy majd községi tulajdonba menjen át. Azok a használók, akik most ott tartózkodnak, és magukénak mondják az épületet, állítom, hogy mindenféle jogi végzés nélkül használják. A községnek a viszonyok rendezése után nem az a szándéka, hogy az utcára dobja őket, ellenben olyan helyiségeket szándékozik biztosítani nekik, ahol zavartalanul folytathatják a munkát.
Különben a tervek szerint az első szinten az Adica Közvállalat igazgatósága kapna helyet a Sport- és Testnevelési Szövetséggel együtt, mivel ez egy logikai egység az üdülés és a sport szemszögéből nézve. Ezek után tehát mi csak egyetlenegy tulajdonost látunk az egész szabadidő központban, ez pedig az Adica – fejezte be Micsiz József.
Vastag J.