Sakk
Vizsgabál
Impresszum

Július végén 67 úszó részvételével tartották a XIII. Moholi Úszómaratont a Tiszán

Az Ada és Mohol közötti 4000 méteres Tisza-szakaszon július 29-én, szombaton tizenharmadik alkalommal tartották a Szerb Távúszó Szövetség és az adai Delfin Úszóklub szervezésében a Moholi Úszómaratont a nyíltvízi Serbia Open Cup versenysorozat keretében.

Az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is Farkas Tamás, a topolyai Maraton Úszóklub versenyzője nyerte meg az úszómaratont. Az óbecsei származású úszó 36,31 perces eredménnyel teljesítette a 4000 méteres távot. A nők mezőnyében Jovana Ječanski, az óbecsei Swim Star Úszóklub versenyzője ért elsőként célba 42,29 perces időeredménnyel.
    A XIII. Moholi Úszómaraton a legkisebbeknek megrendezett Tiszavirág-futammal indult, ezen két korosztályban 20 gyermek teljesítette a 200 méteres távot a moholi strandon. A fiúk között Muhi Ádám (Magyarkanizsa) és Stefan Vlanikolin (Delfin, Ada) végzett az élen, a lányok között Varga Réka (Swim Star, Óbecse) és Milica Telečki (Delfin, Ada).

Az úszómaraton győztesei a legfiatalabb és a legidősebb úszókkal és a szervezőkkel

Az úszómaraton résztvevői Adán, a Tisza-strandon merültek vízbe, onnan a 4000 méteres táv megtétele után a moholi strandon értek célba az úszók. A férfiak mezőnyében Farkas Tamás bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve klubtársát Balzam Bencét, aki 40,15-ös időeredménnyel teljesítette a távot, valamint a harmadik helyen végzett Stefan Sajkot (Újbelgrád), aki 44,38 perc alatt ért célba. A nők között viszont Jovana Ječanski diadalmaskodott, a második helyet Csajkás Petra (Spartak-Prozivka, Szabadka) szerezte meg 48,23-as időeredménnyel, a harmadik helyen Hasznosi Tóth Karolina (Maraton, Topolya) ért célba, aki 51,20-at úszott.
    A szervezők külön is díjazták a korosztályonkénti tizenhét kategória legjobbjait a nők és a férfiak mezőnyében. Az abszolút győzteseken kívül serleggel jutalmazták a verseny legfiatalabb versenyzőit, a két magyarkanizsai úszót, Hegedűs Sárát (2007) és György Dávidot (2006), akárcsak a legidősebb női és férfi résztvevőket, a szintén magyarkanizsai Mészáros Etelkát (1957) és az újvidéki Póth Imrét (1937).