Büszkeséggel gondolunk rád,
POLOMIK HELÉNA!
Rengeteg sok, talán tengernyi jeles embert adott és ad kis közösségünk a nagyvilágnak. Legyen szó tudásról, sportról, talpraesettségrõl, találékonyságról stb. Az alábbi írásban szereplõ négy fiatal neve közül, elsõ olvasásra talán egy sem tûnik ismerõsnek. Pedig egy közülük a mi szívünket is megdobogtatja.
Kicsit távolabbról közelítem meg. Mohol. Raffai Pál és Raffai Éva. Hm… Ha viszont azt mondom: Pali bácsi, a tv-szerelõ, minden polgár tudja, kirõl van szó. Éva néni? Éva mamó? Dehogy! Éva óvó néni! Ugye így ismerõs?! Az írásban szereplõ POLOMIK HELÉNA az õ unokájuk.
„Csillagok háborúja
- avagy küzdelem és játék a Mindentudásért
A Magyar Tudományos Akadémia és a Mindentudás Egyeteme szervezésében 2005. áprilisa óta zajlik egy többfordulós diákvetélkedõ, melynek keretében 236 négyfõs csapat bizonyíthatta, hogy mennyire ismeri és érti a Mindentudás Egyeteme elõadásait. A résztvevõk elõször – a Magyar TeleCom jóvoltából – az interneten csillanthatták meg kreativitásukat, és juttathatták érvényre Mindentudásukat.
A jelentkezõ csapatok közül az elsõ 60 jutott a regionális döntõkbe, és közülük tizenketten folytathatják a versengést a középdöntõkben, melyeket 2005. november végétõl az egész világ magyarsága nyomon követhet, hiszen a fordulókat közvetíti a Duna TV.
A legmagasabb pontszámmal a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium csapata, a Televény jutott a középdöntõbe: a végzõs francia-magyar két tannyelvû osztály négyes fogata, Polomik Heléna, Pulay Zsófia, Szabó Dániel, Völgyes Flávia követik a mottójukul választott (és saját képükre formált) József Attila-i gondolatot:
„a TELEVÉNY titokzatos honában
izgat tovább, nem nyugszik, nem feled.”
A döntõben hamarosan nemcsak számunkra, hanem a vetélkedõt majd figyelemmel kísérõ nézõk számára is kiderül, hogy vajon a csillagok játékos háborúja során meghódítható-e a Mindentudás.”
Mindannyiunk nevében ígérem nekik, hogy a vetélkedõt követni fogjuk, szurkolunk és büszkék vagyunk.
Sterbik Ildikó