Nyáridéző emlékek
Maradandó élményekkel gazdagodva Sátoraljaújhelyen és Babarcszőlősön
Az elmúlt nyár számomra igazán remek volt, és örök élmény marad számomra, ugyanis lehetőségem nyílt arra, hogy Sátoraljaújhelyre utazzak, és hetven iskola összesen négyszázötven középiskolás diákjával együtt részt vegyek a Magyar Tanárok és Diákok Találkozója a Magyar Kálvárián elnevezésű Kárpát-medencei Rákóczi-táborban, amelyet július 14-e és 20-a között tartottak.
A tizenötödik alkalommal megrendezett középiskolás tábor célja a magyar identitás és a Kárpát-medencei magyar összetartozás érzésének erősítése volt. Naponta érkeztek hozzánk neves előadók. Mónus József A zászló tisztelete, Raffay Ernő Trianon, Takaró Mihály Wass Albert, Balázs Géza A magyar nyelv gazdagsága, Zubánics László pedig Malenkij robot címmel tartott előadást. Persze a kirándulások sem maradtak el, hiszen ellátogattunk Kassára, és bejártuk a Széphalom – Borsi –Dobóruszka – Nagyszelmenc – Nagykapos útvonalat, valamint Sárospatakra és Füzérre is kirándultunk. Esténként koncerteket szerveztek, a Credo és az INOX zenekarok szórakoztattak bennünket, a Sátorelő Íjász Klub pedig izgalmas ősmagyar harcművészeti bemutatót tartott. Az igen zsúfolt program ellenére azért jutott idő medencézni, sportolni, focizni, valamint kosárlabdázni is, az utolsó napon pedig gyönyörű tábortűz melletti búcsúest zárta a tábort.
Babarcszőlősön hagyományőrző táborban jártam Kun Szilárd borász és hagyományőrző birtokán, ahol kevés résztvevő volt, ezért családias hangulatban töltöttük el a tábori napokat. Jurtában aludtunk, ami kifejezetten érdekes volt, hiszen hangulata volt, belekóstolhattunk az ősmagyarok életébe, megtanultunk íjazni, lovagoltunk, ólmot öntöttünk, és avar módszerekkel rézékszereket készítettünk. Ottlétünk során felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk, sokat tanultunk, és új barátokat is szereztünk.
Pekár Erik (az adai Műszaki Iskola diákja)