Szentiváni tűzugrálás
Az Aranykapu Művelődési Egyesület június 23-án szervezte meg hagyományos, sorrendben 16. Szentiváni tűzugrálást az adai lóversenypálya területén. Az évről évre megtartott rendezvény gyakran változtatja helyét, és formáját, és mivel tavaly többen panaszkodtak a helyszín rossz kihasználása miatt, idén igyekeztek ezen is változtatni. A műsor elején Boldizsár Kornél lovasíjászai tartottak bemutatót a lóversenypályán. Ezután egy csokornyi énekes mutatkozott be, köztük Lepár Krisztina, Jepurszki Dorina, Lepár Emese, Kiss Boglárka, valamint Lajkó Edina. Őket a Pántlika leánykórus, és a Rokolya népdalkórus követte. Az énekeseket Lepár Krisztina, Sóti Éva és Sóti Zsuzsanna készítette fel. A műsor folytatásában Lepár Emese és Bognár Ivett személyében a Pengető citerazenekar tagjai mutatkoztak be, majd oktatójuk Halápi Gábor játszott el néhány Dél-alföldi dallamot. Kis Kővágó Patrik, akinek felkészítője Vas Endre volt, hegedűjével szólózott. A népi hagyományok ápolásáról a Pöttöm és a Kopogtató néptánccsoport fellépése gondoskodott, amely műsort Resócki Rolland, Jaramazov Klementina és Sóti Zsuzsanna készített.
A bátor tűzugráló
Magáról a hagyományról: Szent Iván előestéje varázserővel bír, a tűz több szempontból is varázslatos. Aki átugorja, megóvja magát a betegségektől, a boszorkányoktól; szerelemre talál, és szerelmét megerősíti. Ezért ugorja át mindenki a tüzet legalább háromszor, akár párosan vagy páratlanul.
Sóti Éva, az Aranykapu művészeti vezetője megköszönte a 2013/2014-es tanévben kapott anyagi támogatást
- az Adai Önkormányzatnak, a Tarományi Kulturális Titkárságnak, a Vajdasági Kisebbségügyi Titkárságnak, az I. és a II. Helyi Közösségnek, a Bethlen Gábor Alapítványnak és a Kooi kötödének.
Emellett hálával tartoznak azoknak a szülőknek, akik egész évben segítették az Aranykapu működését, tanácsukkal, véleményükkel, munkájukkal vagy fuvarozással. Nélkülük nem tudna működni az egyesület.
Gecse Attila