A zenede napja
A Bartók Béla Zeneiskola 2008. március 20-án ünnepelte 48. évfordulóját a Városháza dísztermében. Az intézmény vendégfogadóként változatos ének- és hangszeres műsorszámokban gazdag hangversennyel készült, melyek előadói voltak a Bács Annamária vezette kórus, az iskola növendékei: Klima Döníz (hegedű), Lehocki Anna (tambura), Vastag Nikolett (hegedű), Narancsik Helga (zongora), Tóth István (gitár), Barna Júlia (zongora), Gömöri Imre (gitár), Segedinski Stefan (szavalat), Magó Éva (gitár), Lázár Boglárka (harmonika), Györe Szabolcs (cselló), Vajda Sára (zongora), Illés Ferenc és Hényel Gábor (klarinét duó), Bajúsz Krisztína (hegedű), Arezsina Leontina (zongora), Bognár Boglárka (magánének), valamint tanárai: Erdeljan Jelena (fuvola), Nisic Nadina (hegedű), Kurunczi Andor (hegedű) és Szabó Zoltán (gitár). A sándorfalvi vendégek, akikkel testvériskolai kapcsolatot ápol az adai zeneiskola Sonny Rollins: St Thomas és Victor Young: Stella By Starlight dallamaival vették le lábukról a vendéglátókat. A Kakas Béla (polgármester – dob), Krupiczer Kata (gitár), Bencsik Attila (zongora), Tímár Zoltán (percussion) és Kaszás László (basszusgitár) alkotta zenei formáció sikert aratott az ünneplők körében.
A hangversenyt követően Laták Zsuzsanna ,a zenede igazgatónője,a Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és az adai Bartók Béla Alsófokú Zeneoktatási és Nevelési Iskola között aláírt testvériskolai kapcsolatról szóló Megállapodással dicsekedett:
„Ezt a kapcsolatot közös látogatásokkal és egymás munkájának megismerésével tennénk tartalmassá. A sándorfalviak a mindszenti művészeti iskolától örökölték a testvériskolai együttműködést és bemutatkozó fellépésük az adai közönség előtt sikeresnek mondható annak ellenére, hogy sajnos, növendékeik válogatott csapatát ez alkalommal nem tudták magukkal hozni.”
- Mi volt a szempont az ünnepi program összeállításában?
„Tradicionális ünnepségünkön iskolánk 200 tanulója közül válogattuk a fellépőket,és idén néhány tanárunk is lehetőséget kapott a szereplésre. Iskolánk nyolc szakon nyújt lehetőséget a gyerekek kibontakozására,akik évről évre tehetségesebbeknek bizonyulnak,ezért mondanom sem kell,hogy nem könnyű az előadók névsorának összeállítása. Arra törekedtünk, hogy a változatos hangszeres zene mellett az ének és a szavalat is szerepet kapjon növendékeink és nevelőink tolmácsolásában,hogy áttekinthető legyen munkánk széleskörű skálája. Igyekezetünk eredményét és vendégeink elfogadását a velünk ünneplő hű közönség bőséges tapssal jutalmazta. Köszönjük!”
A mielőbbi viszontlátás reményében sok sikert kívánva köszöntem el az igazgatónőtől. Ő az olvasóknak általam üzeni Henry Wadsworth Longfellow gondolatát, miszerint
„A zene az emberiség univerzális nyelve”
Hangolódjunk hát egymásra bárminemű megkülönböztetés nélkül, és a zene legyen velünk!
Lajkó Szilvia