A béke, szabadság és egyetértés jegyében
Megemlékezés az adai római katolikus temetőben
Az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc emléke előtti tisztelgés jegyében tartottak megemlékezést március 15-én, szerdán délután az adai római katolikus temetőben Ada község önkormányzata, a Szarvas Gábor Könyvtár, valamint a Bartók Béla Zeneiskola, a Cseh Károly Általános Iskola és a Műszaki Iskola szervezésében.
A megemlékezés kezdetén a Himnusz dallamainak felcsendülése után Kocsis Zsanett, a Cseh Károly Általános Iskola diákja szavalatát hallgathatták meg az egybegyűltek, majd Apró Boglárka, a Bartók Béla Zeneiskola diákja és tanára, Renkó Annamária tamburajátékát követően Szász Krisztián, Magyarország Belgrádi Nagykövetségének második titkára tolmácsolta Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének levelét.
– Százhatvankilenc évvel ezelőtt ez a nap ébresztett rá bennünket arra, hogy azon az ösvényen, amely az egész nemzet felemeléséhez vezet, csak egy szívvel és egy akarattal juthatunk előre. Mi, magyarok büszkék vagyunk arra, hogy 1848. március 15-én vértelen forradalommal vívtuk ki szabadságunkat, de még ennél is nagyobb fegyverténynek tartjuk, hogy amikor meg kellett védenünk frissen szerzett jogainkat, egy emberként álltunk talpra – fogalmazott Orbán Viktort idézve Szász Krisztián, majd így folytatta: – Hét esztendővel ezelőtt ismét lehetőséget kaptunk arra, hogy újraalkossuk és megszilárdítsuk a magyar nemzet egységének fundamentumát. Az elmúlt években olyan erős és stabil anyaországot építettünk, amely segíteni tudja a Kárpát-medencei magyarság szülőföldön való boldogulását. Rajtunk áll, hogy élve a kapott eséllyel, összefogásunkkal és kitartásunkkal valóra váltjuk-e ’48-as hőseink álmait, büszkén hirdetve: „a magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez.” Legyen tehát béke, szabadság és egyetértés!
A megemlékezésen Szász Krisztián olvasta fel Orbán Viktor levelét
A rendezvény folytatásában Lepár Emese, a Bartók Béla Zeneiskola diákja népdalokat énekelt, majd Burza Ralfnak és Raffai Dominiknak, a Műszaki Iskola tanulóinak szavalatát hallgathatták meg az egybegyűltek, és ezt követően az emlékezés virágait is elhelyezték. Az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc áldozatainak emlékművét Magyarország Belgrádi Nagykövetsége nevében Szász Krisztián, Ada község önkormányzata nevében Zoran Dragin és Búcsú Attila, a Szarvas Gábor Könyvtár nevében Viszmeg Adriána, a Demokrata Párt Községi Szervezete nevében Tóth Tamás és Körtvélyesi Tícián, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége nevében Csonka Áron és Kalmár Gábor, a Vajdasági Magyar Szövetség nevében pedig Pétervári Attila, Varga Elfride és Gruber Ferenc koszorúzott, majd a megemlékezés a Szózattal zárult.
H. A.