Nevelés-oktatás mindenkinek!
Tehetséggondozás
2011. október 29-én a Magyar Nemzeti Tanács és a szegedi Kisrigó Fészek Alapítvány támogatásával regionális szakmai összejövetel zajlott Adán.
A Kerekítő Magyar Pedagógusok Egyesülete székházában, az I. Helyi Közösség épületében 70 helyi, vidéki és határon túli szakembert látott vendégül a II. őszi szakmai nap lebonyolítása alkalmából. A programot Vicsek Annamária a Vajdasági Pedagógiai Intézet fejlesztési osztályának vezetője nyitotta meg.
A tehetséggondozás jegyében óvónők, osztálytanítók, logopédusok, fejlesztőpedagógusok, pedagógusok, pszichológusok kialakított csoportokban, három témában, egymást követő műhelyfoglalkozásokon vettek részt.
Havlikné Rácz Andrea tagóvoda-vezető az Ének a tehetséggondozásban műhely vezetője volt, Rozgonyi Rita óvodapedagógus a Drámapedagógia a tehetséggondozásban elnevezésű foglalkozást bonyolította a résztvevőkkel. Kovácsné Elek Katalin tagóvoda-vezető Tehetséggondozás óvodánkban téma keretében "Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel" című előadása során rávilágított arra, hogyan és milyen elvek alapján történik a szakmai felkészülés, a tervezés és milyen területre irányul a tehetséggondozás, hogyan szűrhető ki a tehetséges gyermek.
Az ebédszünetben az érdeklődők óvodalátogatáson vettek részt.
Az összejövetel délutánján már nehezebb téma került feldolgozásra. Az előadások folyamán saját tapasztalatokat osztottak meg az előadók az inklúzió témakörében. Acsainé Fehér Éva gyógypedagógus Beillesztés vagy befogadás? címmel mondta el gondolatait, Mészáros Jánosné tagóvoda-vezető az együttnevelés tapasztalatait osztotta meg a hallgatókkal. A nap végén Így élünk mi! címmel vetítés indult, ahol az óvodai mindennapok fejlesztési szakaszait láthattuk, a fejlesztésre irányuló tevékenységek lebonyolításába lestünk bele, megnéztük hogyan dolgoznak sérült illetve fejlesztésre szoruló gyermekekkel szakember kollégáink a határon túl.
A rendezvény előadói Szegedről érkeztek, Pozsár Évának, a Kisrigó Fészek Alapítvány elnökének és a Kerekítő MPE-nek a szervezésében látogattak Adára.
A szakmai nap záróeseményeként, az egyesület értékes ajándékokat sorsolt ki a részvevők között. A témához kapcsolódó szakkönyveket a Magyar Nemzeti Tanács pályázati támogatása által, részben további támogatók által adományként kaptunk az adai Korona könyvkereskedés tulajdonosától - Biacsi Ervintől, részben a bácskossuthfalvi Szabadidő-szervezők Egyesületétől és Vicsek Annamáriától.
Egyesületünk törekszik arra, hogy az összejövetelek, a képzések megszervezése alkalmával a Kerekítőbe látogató szakemberek, szülők, érdeklődők alkalmazható, értékes tapasztalatokkal térjenek haza, és mindennapjaik során a színvonalas előadásoknak köszönhetően motivált felnőttként és szakmailag képzett pedagógusként, neveljék és oktassák gyermekeiket.
Ez alkalomból szeretnénk köszönetet mondani támogatóinknak: az I. és II. Helyi Közösségnek, a Kontó Könyvelőirodának, a Saal - II fémmegmunkáló vállalatnak, a Szarvas Gábor Könyvtárnak, a Cseh Károly Általános Iskolának, a Čika Jova Zmaj Iskoláskor Előtti Intézménynek és a Helyi Önkormányzatnak. Segítségükkel programjaink és rendezvényeink megvalósultak és támogatásuk által hozzájárultak az igényes pedagógusközösség alakulásához, a jövő nemzedék kulturális és művészeti fejlődéséhez, és a fiatal szülők hagyománytisztelő közösséggé formálásához.
Lehoczki Gabriella
Kerekítő MPE